Zajęcia dodatkowe - Akademia Marchołta

Zajęcia dodatkowe – zawierające się w opłacie czesnego

Podstawową zasadą Akademii jest praca w małych grupach, 6-8 osobowych.

Edukacja logopedyczna

• Edukacja logopedyczna jest prowadzona przez licencjonowanego logopedę Panią Magdalenę Horwat.
  • Celem zajęć jest aby każdy z naszych podopiecznych posługiwał się piękną i czystą polszczyzną.
  • Uczymy czytać dzieci już od 4 r.ż  metodą symultaniczno-sekwencyjną Krakowskiej Szkoły Logopedii – Profesor Jagody Cieszyńskiej.
  • Osiąganie przez dzieci kolejnych etapów w rozwoju wszystkich funkcji poznawczych.

Zajęcia plastyczne

• Zróżnicowane formy i techniki plastyczne.
  • Celem zajęć jest rozwój sprawności manualnych, wyobraźni przestrzennej, wyrabianie umiejętności skupienia i wytrwałości w doprowadzaniu swojej pracy do końca.

Zajęcia sensoplastyczne „kreatywne brudzenie się”

• Szczególny rodzaj zajęć plastycznych.
  • Wspierają samodzielność oraz kreatywność dzieci.
  • Zróżnicowane techniki stymulują wszystkie zmysły.
  • Wykorzystuje się w tym celu różne faktury, konsystencje, kolory i smaki.
  • Wspierają rozwój małej motoryki.
  • Pomagają w nauce pisania.

Zumba i latino dance

• Pozytywny wpływ na rozwój ruchowy, emocjonalny, intelektualny i społeczny,
  • Zajęcia odbywają się w formie zabawy,
  • Nauka ciekawych choreografii,
  • Od kilku lat współpracujemy ze znaną trenerką Martyną Rzepień – instruktorką zumba fitness.

Zajęcia gimnastyczne

• Zapobieganie wadom postawy.
  • Ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe
  • Praca w grupie

Poznajemy świat– warsztaty podróżnicze

• Cykl warsztatów podróżniczych, dzięki którym nasze przedszkolaki mają możliwość dotarcia w nawet najbardziej odległe zakątki świata!
  • Dzieci poznają zwyczaje, tradycje, kulturę, muzykę, stroje i wiele innych przedmiotów przywiezionych z całego świata.
  • Warsztaty stymulują u dzieci ciekawość świata, rozwijamy kreatywność oraz motywujemy do nauki języków obcych.

Logorytmika

• Prawidłowe wykonywania ruchów lokomocyjnych (chodzenie, bieganie),
  • Kształtowanie pamięci ruchowej, orientacji przestrzennej i koordynacji statycznej,
  • Ćwiczenie rozluźnienia i napięcia mięśni,
  • Wyrabianie wyczucia położenia ciała względem przestrzeni,
  • Usprawnianie narządów mowy.

Lekcje pływania

Raz w tygodniu organizujemy wyjazdy autokarem na basen, gdzie pod okiem instruktorów dzieci poprzez zabawę biorą udział w nauce pływania.