Drogi rodzicu pewnie zastanawiasz się jak skompletować wyprawkę do naszego przedszkola. Na szczęście lista ta wcale nie jest taka długa! Wszystko czego potrzebujesz dla dziecka znajdziesz na poniższej liście.

Wyprawka do przedszkola

  1. Komplet ubrań na zmianę (koszulka, bluzka, bluza, majtki, spodnie, skarpetki).
  2. Szczoteczka, pasta oraz kubek.
  3. Bidon na wodę.
  4. Pantofle, kapcie.
  5. Komplet pościeli bądź ulubiony kocyk dla dziecka.
  6. Peleryna przeciwdeszczowa, parasolka, kalosze (w razie niepogody).
  7. Czapka na głowę i krem do opalania (w słoneczne dni).
  8. Ulubiona maskotka, kocyk.

Jak widzisz lista wcale nie jest taka długa! Nie obawiaj się jeśli o czymś zapomnisz w pierwsze dni. Rozumiemy, że jest to dla Ciebie stresujący okres. Z pewnością nauczyciel Akademii powiadomi Cię czego jeszcze brakuje w twojej wyprawce.

Ważne! Drogi Rodzicu jeśli chcesz, by twoje dziecko miało dobrą zabawę w przedszkolu, ubieraj je w swobodne ubranka, które w żaden sposób nie krępują ruchów twojego dziecka. Jeśli chcesz, by twoje dziecko ćwiczyło samodzielność w naszej Akademii postaraj się również o to, by ubrania były łatwe do samodzielnego założenia (jak np. pantofle na rzepy, spodnie dresowe, getry zamiast rajstop).

Ubieraj dziecko w takie ubrania, by nie było Ci ich żal. Zapewne słyszałeś powiedzenia:
“Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, czy “Brudne dziecko to zdrowsze dziecko”. To prawda!

Brudzenie się – rozwój psychoruchowy

Brudzenie się idzie w parze z rozwojem psychoruchowym. Nie ma możliwości, by aktywne, ciekawe świata dziecko się nie pobrudziło, prawda? Próby uchronienia go przed tym będą ograniczaniem jego ciekawości poznawczej, spontaniczności i chęci eksplorowania otoczenia. A wszyscy chcemy je wspierać niż dusić w zarodku. Dlatego skakanie do kałuży, bawienie się błotem czy brudzenie się podczas zajęć sensoplastyki bądź kuchcikowo – nie jest nam obce. Zdecydowanie wspieramy, a nie hamujemy ciekawość waszych dzieci!

Brudzenie się – samodzielność

Brudzenie się sprzyja budowaniu samodzielności. Dziecko chce próbować nowych rzeczy, a najczęściej chce coś zrobić samemu: samodzielnie jeść, samodzielnie nalewać sobie napój, malować, czy gotować. Nasze przedszkole szczególnie wspiera kształtowanie samodzielności i autonomii. Dlatego w pełni pozwalamy dziecku na tę “nieporadność” – nie wszystko na początku będzie dziecko wykonywało idealnie (jak na przykład: trzymanie prawidłowo łyżki, nieraz trochę zupy się wyleje – oby to nie był barszczyk 😉) ale jak wiadomo trening czyni mistrza!

Dobre ubrania to takie, które pozwalają dzieciom na maksymalną samodzielność.