Nie ulega wątpliwości, że to co nasze dzieci jedzą w pierwszych latach życia ma wpływ nie tylko na ich późniejsze preferencje żywieniowe, ale także na ich zdrowie. W pierwszych 3 latach życia ma miejsce tzw. programowanie metaboliczne – teoria, która zakłada, że czynniki takie jak dieta czy czynniki środowiskowe mają istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu, metabolizm, a także rozwój chorób zależnych od diety w późniejszym czasie. Nieodpowiednia ilość składników pokarmowych, niewłaściwy sposób karmienia dziecka, monotonna dieta uboga w produkty z różnych grup, brak aktywności fizycznej, zbyt szybkie wprowadzanie do diety dziecka produktów wysokoprzetworzonych, zbyt duża ilość cukru, soli, białka, nasyconych kwasów tłuszczowych i izomerów trans kwasów tłuszczowych, a także dieta uboga w żelazo, błonnik, wapń, kwas foliowy, witaminy oraz kwasy tłuszczowe DHA i EPA mogą mieć niekorzystny wpływ na przebieg procesów fizjologicznych w organizmie dziecka i stać się potencjalną przyczyną wystąpienia chorób dietozależnych w przyszłości.

Zadaniem rodzica oraz opiekunów jest zapewnić dziecku optymalny sposób żywienia pozwalający na ich właściwy rozwój i uwzględniający model żywienia zgodny z piramidą żywieniową. Wielu rodziców dbających o dietę dziecka obawia się tego jak będzie wyglądać jadłospis dziecka w żłobku lub przedszkolu. Żywienie zbiorowe w placówkach regulowane jest w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku (w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach).

Jaki powinien być jadłospis?

Jadłospis w placówce powinien uwzględniać określone warunki oraz spełniać opracowane przez ekspertów rekomendacje. W diecie dzieci żłobkowych i przedszkolnych nie powinny znajdować się produkty wysoko przetworzone, niskiej jakości i przekraczające zalecane formy spożycia takich składników jak cukier czy sól – zamiast tego jadłospis powinien być bogaty w produkty pełnoziarniste, mleczne, mięso, ryby, warzywa i owoce. Opracowany przeze mnie jadłospis spełnia wszystkie wymagania określone w ustawie, wyróżnia się na tle innych różnorodnością, jakością i pomysłami na posiłki. Stworzyłam go z myślą o budowaniu dobrej relacji z jedzeniem na przyszłość, kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, wspieraniu w okresie wybiórczości pokarmowej, a przede wszystkim z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych dzieci. Jako dietetyk kliniczny i dziecięcy z doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym uważam, że urozmaicone menu w placówce korzystnie wpływa na zdrowie i relację dziecka z jedzeniem w przyszłości.

Michalina Klukowska – autorka bloga uwojtusianatalerzu.pl