Komunikacja i współpraca z rodzicami są dla nas priorytetem. Dlatego postanowiliśmy stworzyć kolejną przestrzeń do możliwości komunikacji z nami w formie bloga. Często rodzice mają do nas mnóstwo pytań o to: 

👉🏼 Kiedy dziecko może rozpocząć przygodę z przedszkolem?

👉🏼 Jak wygląda efektywny proces adaptacji w przedszkolu?

👉🏼 Jak przygotować dziecko do przedszkola?

👉🏼 Co zrobić kiedy dziecko jest nieśmiałe? 

👉🏼 Czy dziecko prawidłowo się rozwija? 

👉🏼 Czym jest pozytywna dyscyplina?

👉🏼 Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami dziecka?

👉🏼 Jak zachęcić dziecko do aktywności i samodzielności?

👉🏼 Kiedy pozwolić dziecku na samodzielność? 

Powyższe pytania rodzic może zadać nauczycielowi i uzyska wyczerpującą odpowiedź.

Odpowiedzi również na te pytania rodzic znajdzie na naszym blogu. Właśnie po to powstaje ta przestrzeń.

Systematycznie będą dodawane nowe artykuły, po które rodzic będzie mógł wielokrotnie sięgnąć i zastanowić się nad tym:

  • jak postępować ze swoim przedszkolakiem,
  • jak może mu pomóc odnaleźć się w różnych dla dziecka trudnych sytuacjach. 

Jesteśmy specjalistami w różnej tematyce

Będziemy dawać wam wyczerpujące wskazówki na podstawie naszej wiedzy i umiejętności. Naszym wspólnym celem jest to: by dzieci czuły się kochane, bezpieczne i akceptowane. Dlatego tak mocno stawiamy za priorytet komunikację z rodzicami na różne możliwe sposoby! 

Jeśli nasze artykuły spodobają się Wam Drodzy Rodzice, możecie oczywiście dzielić się nimi dalej, by pomagały innym rodzicom. 

W artykułach z pewnością znajdziesz dla siebie cenne wskazówki i będziesz mógł rozwiązać niejeden problem ze swoim przedszkolakiem. Ale pamiętajcie drodzy rodzice niech was nazwa naszego przedszkola nie zmyli, nie jesteśmy alfą i omegą 🙂 

Choć systematycznie bierzemy udział w szkoleniach, rozwijamy nasze umiejętności i uzupełniamy naszą wiedzę na bieżąco, wciąż jesteśmy tylko ludźmi i jakieś pytanie może nas zaskoczyć. Bądź pewny, że dokonamy wszelkich starań, by odpowiedzieć na twoje pytanie. 

Blog – Efektywna komunikacja z rodzicami jako dodatkowa forma współpracy

Systematycznie odwiedzając naszego bloga, będziesz mieć okazję – nie tylko zdobyć cenną wiedzę, przydatne wskazówki, ale również będzie to okazja do tego, byś mógł poznać nas bliżej. Być może będzie to również okazja do poprawy sobie samopoczucia, bo czasami zbyt wiele oczekujemy od siebie jako rodzice. Drogi rodzicu pamiętaj: Rodzic idealny nie istnieje 🙂

Drodzy rodzice na każdym kroku podkreślamy, że komunikacja i współpraca z Wami są dla nas priorytetem. 

  • Chcemy, żeby rodzice czuli się komfortowo współpracując z nami. 
  • Chcemy, żeby rodzice mieli świadomość, iż jesteśmy gotowi udzielić im niezbędnego wsparcia, którego potrzebują. 
  • Chcemy, żeby rodzice dzielili się z nami różnymi troskami, czy wątpliwościami dotyczącymi dziecka, bądź środowiska w jakim się wychowuje.

Cieszymy się, gdy podejmujecie z nami trudne tematy, w ten sposób czujemy, że macie do nas zaufanie! 

“Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli od narodzin do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych” – Maria Montessori

Cieszymy się, że możemy towarzyszyć twojemu dziecku w tym najważniejszym okresie życia!